FAQ

Kandidáti

Naším cílem je pomoci vám najít práci, kterou si sami vyberete. Pokud se stanete součástí Drafteru, máte možnost získat spojení s významnými společnostmi, jež právě hledají nové kandidáty. Drafter vám tedy dá exkluzivní přístup k pracovním příležitostem pomocí rychlého a transparentního procesu. Budete dostávat pozvánky na pohovory přímo od společností spolu s detailem pracovní nabídky, platu, bonusů a s možností náhledu do společnosti, která se o vás uchází. Pokud přijmete pracovní nabídku, máte nárok na podpisový bonus v hodnotě 5 000 Kč, jejž vám vyplácí Drafter jako poděkování.

Hledáme kandidáty, kteří budou odpovídat potřebám významných společností. Stačí, když vyplníte svůj profil a do 24 hodin se dozvíte, zda jste byl/a přijat/a mezi nás. Schválení spočívá v analýze mnoha faktorů vašeho profilu, jenž by měl být vyplněn ze 100 %, aby byl pro společnosti viditelný. Ale nebojte, vyplnění profilu netrvá dlouho, a navíc se zaměřujeme na plošné pokrytí pozic, tudíž místo je u nás pro každého.

Samozřejmě že nemusíte. Pozvánka na pohovor je pouze příležitost k osobnímu rozhovoru přímo uvnitř společnosti. Pozvánek můžete přijmout, kolik jen chcete. Doporučujeme však reagovat v co možná nejkratší době, jelikož společnost osloví více kandidátů, stejně jako vy přijmete více pozvánek na pohovor. Váš úspěch tedy závisí na vaší flexibilitě.

Určitě doporučujeme, abyste přijal/a jen pozvánky od těch společností, které jsou vám sympatické a v nichž máte zájem pracovat. Nabídky jsou předběžné a nezávazné, tedy údaje v nabídce mohou být osobně projednány a v určitých věcech například pozměněny k vaší spokojenosti. Pokud si nevíte rady, poraďte se s naším týmem, jsme tu pro vás v sekci Poradna. Mějte ovšem na paměti, že jakmile odmítnete pozvánku, jedná se o nenávratnou akci.

Vaše důvěra je naší prioritou. Vyhledávání je velmi diskrétní a společnost nevidí vaše osobní ani kontaktní údaje spolu s minulými ani současnými zaměstnavateli, dokud neprojevíte zájem o pozvánku na pohovor. V neposlední řadě je důležité vědět, že na Drafter se neregistrují pouze kandidáti hledající aktuálně zaměstnání, je to komplexní pomocník. Vytvoříte si své profesionální CV, máte k dispozici zdarma online poradnu a k tomu uvidíte, že je o vás zájem. Samozřejmě je možné si profil i skrýt a využívat jen užitečných nástrojů.

Ano, máme zde společnosti hledající kandidáty i na částečný úvazek. Nicméně ve většině případů společnosti preferují plný pracovní úvazek.

Pečlivě vybíráme naše zákazníky z řad společností, abychom se ujistili, že vám dokážou nabídnout dobré pracovní podmínky a jsou ochotní transparentně uveřejnit informace týkající se nabízené pozice. Mezi naše zákazníky patří jak mladé a moderní, tak střední a velké společnosti působící na českém trhu.

Pokud budete společností přijat/a, ve vaší administraci se zobrazí upozornění na přihlášení se k bonusu. Bonus vám následně vyplatíme po uplynutí tří měsíců od podpisu smlouvy, tedy ve většině případů po uplynutí zkušební doby.

Od doby, co bude váš profil schválen, ale je samozřejmě možné si profil skrýt na jak dlouho chcete, přičemž vám nebudou chodit žádné pozvánky na pohovory.

Ne. Drafter je postavený opačně, tedy ve váš prospěch. Zaměstnavatelé oslovují vás a vy si vybíráte, kterého pohovoru se chcete účastnit.

Pohovor je u každého zaměstnavatele trochu jiný, ale jedná se o klasické pracovní pohovory. Většinou se posuzují vaše pracovní zkušenosti a schopnosti. Některé informace si můžete se zaměstnavatelem říci již v telefonickém rozhovoru, jiné zase osobně na schůzce. Vždy je samozřejmě dobré zjistit si alespoň základní údaje o společnosti, k čemuž vám slouží náhled do firmy, který máte k dispozici.

Toto je velmi individuální. Záleží, ve kterém oboru a na jaké pozici chcete pracovat. Vše ovšem záleží také na samotném zaměstnavateli, jenž může urychlit nebo zpomalit celý proces v závislosti na jeho naléhavosti či interním procesu. Proto je dobré se zaregistrovat co nejdříve, i když v současné době jste zaměstnaný/á, a být o krok napřed. 

Každý kandidát má možnost obrátit se kdykoli na náš tým, který je mu k dispozici a pomáhá mu po celou dobu. Jakmile je váš profil schválen, jsme tu pro vás ve věcech jako: 

  • pomoc při výběru pozic či oborů, jež vás zajímají;
  • rady, jak mít efektivně vyplněný svůj profil;
  • jak se připravit na pracovní pohovor v konkrétní společnosti;
  • zda obdržená pracovní smlouva je v pořádku a bez rizik; 
  • …a mnoho dalšího.

Firmy

Protože je neustálá poptávka po nových a schopných kandidátech, náborové metody jsou stejné a zdroje docházejí, přicházíme s novým řešením. Drafter nabízí tržiště pečlivě vybraných a schválených kandidátů, které můžete oslovit rychle sami bez pracovních portálů či personálních agentur. 

Jednoduchý a rychlý. Stačí vyplnit registraci a následně máte možnost neomezeně pracovat s celou aplikací. 

Vybíráme kandidáty, kteří mají zajímavé pracovní zkušenosti a jsou přínosem na trhu práce. Každý uchazeč prochází schvalovacím procesem. Hodnotíme řadu faktorů týkajících se konkrétní pozice a oblasti, v níž uchazeč žádá o zaměstnání.

Je jen na vás, kolik kandidátů si pozvete na pohovor ke konkrétní pracovní pozici. Čím více, tím máte větší šanci, že pozici efektivně obsadíte. Navíc máte možnost skrze hlavní účet pozvat i jiné personalisty ze své společnosti a každý může v aplikaci pracovat samostatně.

Drafter je pro vás zcela zdarma do doby, než zaměstnáte konkrétního kandidáta. Tudíž žádné prvotní náklady a poplatky. Pokud zaměstnáte kandidáta, náleží nám odměna ve výši ½ hrubého měsíčního platu s minimem 15 000 Kč.

Všechny společnosti, které jsou na Drafteru zaregistrované, mají svou podporu. Na ni se můžete kdykoli obrátit. Pomůžeme vám se zorientovat, s vyhledáváním i technickými záležitostmi. Jsme tu pro vás.

Zde je pár návrhů, jak realizovat úspěšný nábor: 

  • Buďte rychlí. Pokud vidíte vhodného kandidáta, nečekejte a pozvěte ho na pohovor. 
  • Nepodceňujte profil společnosti. Ukažte, jak to u vás vypadá, a řekněte, proč právě u vás má chtít kandidát pracovat. Konkurence je veliká, buďte originální a upřímní. 
  • Buďte vytrvalí. Nenechte se odradit, ne každý kandidát přijme vaši žádost. Společnosti odesílají obvykle deset a více žádostí. Čím více, tím lépe. 
  • Hrajte podle pravidel. Ujistěte se, že jste obeznámeni s všeobecnými obchodními podmínkami.

 Kontaktujte nás a my se s vámi spojíme.